KM BOOSS 2012

Preliminära resultat efter 3 race

Contents

E-jolle Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName SailNo Class 15 19 R3 Total Nett
1st Pontus Dahl   24 E-jolle 1.0 2.0 1.0 4.0 4.0
2nd Vilma Bobeck   44 E-jolle 3.0 1.0 3.0 7.0 7.0
3rd August Isaksson   85 E-jolle 2.0 4.0 2.0 8.0 8.0
4th Oscar Dyrell   23 E-jolle 4.0 3.0 4.0 11.0 11.0
5th Oscar Olsson   12 E-jolle 5.0 5.0 6.0 16.0 16.0
6th Oskar Levnder   13 E-jolle 6.0 7.0 5.0 18.0 18.0
7th Ludvig Åberg Aas   55 E-jolle 7.0 6.0 7.0 20.0 20.0
8th Erik Hallquist   2559 E-jolle 8.0 8.0 9.0 DNS 25.0 25.0

Hobie 16 Class

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName SailNo Class 15 19 R3 R4 Total Nett
1st Leff Dahl Karin Arver 111441 Hobie 16 1.0 1.0 1.0 1.0 4.0 4.0
2nd Thomas Windrike Pippi Windrike 112571 Hobie 16 2.0 2.0 2.0 2.0 8.0 8.0
3rd Åke Söderberg Thomas Karlsson 111133 Hobie 16 3.0 3.0 8.0 4.0 18.0 18.0
4th Annar Aas Thomas Järverbrant 36 Hobie 16 5.0 6.0 6.0 5.0 22.0 22.0
5th Susanne Wedbjer Anders Boström 109165 Hobie 16 10.0 DNF 8.0 3.0 3.0 24.0 24.0
6th Ludociv Roux Eli Kolaas 109384 Hobie 16 10.0 DNS 4.0 4.0 6.0 24.0 24.0
7th Eva Hagström Anders Paulsson 112649 Hobie 16 4.0 5.0 9.0 7.0 25.0 25.0
8th Christer Nilsson Roman Pixell 109084 Hobie 16 6.0 7.0 5.0 9.0 27.0 27.0
9th Ulf Öberg Sverker Edström 110168 Hobie 16 7.0 9.0 7.0 8.0 31.0 31.0

Laser Standard Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName SailNo Class 15 19 R3 Total Nett
1st Göran Bobeck   196223 Laser Standard 1.0 1.0 1.0 3.0 3.0
2nd Ola Olsson   186364 Laser Standard 2.0 3.0 2.0 7.0 7.0
3rd Matilda Olsson   144044 Laser Standard 3.0 2.0 4.0 DNS 9.0 9.0

Laser radial Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName SailNo Class 15 19 Total Nett
1st Matilda Westh   94034 Laser radial 2.0 DNC 2.0 DNC 4.0 4.0

Optimist blå Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName SailNo Class 15 19 R3 Total Nett
1st Sofia Vinell   23002 Optimist blå 1.0 2.0 3.0 6.0 6.0
2nd Sofia Levin Håkansson   3786 Optimist blå 2.0 1.0 4.0 7.0 7.0
3rd Adam Rydh   3 Optimist blå 3.0 3.0 1.0 7.0 7.0
4th Felix Lindström   1 Optimist blå 4.0 5.0 2.0 11.0 11.0
5th Anna Strömbäck   3585 Optimist blå 5.0 4.0 5.0 14.0 14.0
6th Love Molitor   23 Optimist blå 7.0 6.0 7.0 20.0 20.0
7th Mark Meunier   18 Optimist blå 8.0 7.0 6.0 21.0 21.0
8th Jacob Forss   4047 Optimist blå 6.0 8.0 10.0 DNS 24.0 24.0
9th Adam Rydh   ? Optimist blå 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 30.0 30.0

Optimist grön Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName SailNo Class 15 19 R3 Total Nett
1st Melker Welléus   24 Optimist grön 1.0 1.0 1.0 3.0 3.0
2nd Leo Pixell   28 Optimist grön 2.0 3.0 2.0 7.0 7.0
3rd Lukas Håkansson   25 Optimist grön 4.0 2.0 3.0 9.0 9.0
4th Axel Hallquist   2 Optimist grön 3.0 4.0 4.0 11.0 11.0
5th David Bogenstierna   27 Optimist grön 5.0 5.0 5.0 15.0 15.0
6th Karl Jarvin   32 Optimist grön 12.0 DNF 6.0 12.0 DNS 30.0 30.0
7th Matilda Ohrn   26 Optimist grön 6.0 12.0 DNF 12.0 DNS 30.0 30.0
8th Vidar Welléus   Optimist grön 12.0 DNS 12.0 DNS 12.0 DNS 36.0 36.0
8th Hugo ?   7 Optimist grön 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 36.0 36.0
8th Ludvig Forss   7 Optimist grön 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 36.0 36.0
8th Lovisa Hammersland   3702 Optimist grön 12.0 DNF 12.0 DNS 12.0 DNS 36.0 36.0

Optimist röd Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName SailNo Class 15 19 R3 Total Nett
1st Elias Vitell   946 Optimist röd 2.0 1.0 1.0 4.0 4.0
2nd Rasmus Granzin   22667 Optimist röd 1.0 3.0 4.0 8.0 8.0
3rd Simon Granath   22852 Optimist röd 3.0 2.0 3.0 8.0 8.0
4th Stella Molitor   4422 Optimist röd 5.0 4.0 2.0 11.0 11.0
5th Cecilia Leijonhufvud   4395 Optimist röd 4.0 5.0 5.0 14.0 14.0
6th Victor Sahlgren   4184 Optimist röd 6.0 6.0 6.0 18.0 18.0

Optimist svart Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName CrewName SailNo Class 15 19 R3 Total Nett
1st Jenny Hammersland   4402 Optimist svart 2.0 1.0 1.0 4.0 4.0
2nd Frida Lindvall   4194 Optimist svart 1.0 3.0 3.0 7.0 7.0
3rd Albin Granath   4378 Optimist svart 3.0 2.0 2.0 7.0 7.0



Sailwave Scoring Software 2.5.2
http://www.sailwave.com/